Etiketler

,

Elinizde kitaplar torbalar kalabalık caddeden koştur koştur köşeyi dönerken patttt! Çelikten bir duvara çarpıp burnunuzu kırdığınızı düşünürken, karşınızda iri yarı kaslı takım elbiseli yakışıklı olmayı bir gözlük farkla kaçırmış bir bey! Özür diliyor yere düşen kitapları torbaları topluyor. Sizin kemikler çarpışma etkisiyle pert!  En yakın hastane nerede acaba?

Gözlüklü bey kitaplarınızı verip iyi olup olmadığınızı sorarken; her bir parmağı iki metre olan eliyle gözlüğünün üstüne düşmüş siyah saçlarını geriye doğru atıyor ve çok yakışıklıyım lan havasıyla gülümseyip tabiri caizse Hulk’tan kopmuş elini uzatıp ‘Merhaba ben Clark Kent ‘ diyor…

Clark Kent mi? Türkiye abicim burası turist misin sen? Zaten kemiklerimi kırdın yıkıl karşımdan dört göz!

clark-kent

Derken sevgili Clark ‘tatlım sen beni tanımadın galiba’ deyip gömleğinin düğmelerini cart diye yırtıyor. O da ne?

Superman! Sen Supermansiiinn!

Yoksa ülkemizi kurtarmaya mı geldin? Zaten senden başkası kurtaramazdı. Lois yenge nasıl? Ne bulduysan sende o çirkinde burada biz dururken! Abi gözlerden ışın çıkarırken de görebiliyor musun?

man-of-steel-2013

Clark Kent; za-tı muhterem halk kahramanı Superman ! Kimler kimler canlandırmadı ki bu süper adamı, Tom Welling mi dersin Tyler Hoechlin mi dersin ve daha bir çok kaslı yakışıklı abimiz. Benim favori  Clark Kent’im 2013 yapımı Men Of Steel de oynayan Henry Cavill kalpkalpkalp.

Peki Clark Kent sadece yakışıklı mı? Tabii ki hayır. On parmağında on marifet var haylazın. Bir kere adam uçuyor beyler! Süper işitme, süper ses, gözlerden ışın çıkarma, x-ray görüş, süper güç, süper hız, süper zeka vs. vs. On parmağı da geçiyor maşallah. Peki ya hele o göğsünde taşıdığı S harfinin anlamı yok mu, işte o bile ayrı bir hayranlık konusu. Bu herkes tarafından bilinen meşhur Superman logosunun anlamı ‘Umut’ demek… 

Kızlar düşünsenize adam göğsünde ‘Umut’ taşıyor ♥

sprmn

Vayy hareketleri kes! Tamam tamam şımarma hemen.. Neticede gerçek değil hayal ürünüsün hepimiz biliyoruz nabeeerrr?

Evet beyler biliyoruz ki Superman bir hayal ürünü yok öyle bir güç, ışınlı bakışlar uçmak falan…

Zaten biz napalım x-ray görüşü olan uçan adamı? İstediği zaman istediği yere uçup istediği kızın içinini görebilen bir sevgili mi? Allah korusun! Düşmanımın başına vermesin.

Ama göğsünüzde umut taşımak o kadar zor olmasa gerek?  Biz kızlar zaten sevdik mi sizi kafamızda eşi benzeri bulunmaz bir kahramana dönüştürüyoruz merak etmeyin. Misal ben bir keresinde hoşlandığım bir beyin dünyada ki bütün evsizlere yardım ettiğini, denizlerin dağların gökyüzünün ve kumsalların onun sayesinde var olduğunu falan sanıyordum. 

Yani kimse sizden uçmanızı, tek elle uçakları havaya kaldırmanızı, dünyayı kurtarmanızı falan beklemiyor. Sizden beklenen tek şey; iyi bir adam olmanız! Bakın romantik,aşık,kibar,zeki falan filan demiyorum. İyi bir adam diyorum. Eğer iyi bir adam olursanız zaten kimsenin duygularıyla oynamaz,kimseyi seviyormuş gibi yapıp umut vermez, çıkarlarınız için kimseyi üzmez ve yarı yolda bırakmazsınız. İyi bir adam olursanız merhametli olursunuz, gerçek sevgiyi tanır ve ona değer verirsiniz. İyi bir adam olur göğsünüzde Umut’u taşırsanız iyi bir eşiniz iyi bir aileniz ve iyi bir hayatınız olur…

Hiç bir zaman cinsiyetçi biri olmadım ama erkek egemen bir toplum olduğumuz su götürmez bir gerçek. Bu toplumda biz kadınların siz erkeklerin her anlamda iyi bir adam olmanıza ihtiyacı var. Lütfen biz kadınlara psikolojik, fiziksel,ruhsal zararlar vermeyiniz. Ve lütfen bizi küçük görmeyiniz! Biliniz ki bir erkeğin yapıp kadının yapamayacağı iki  şey vardır; biri ayakta işemek diğeri savaş çıkartmak. İkisinin de insanlığa bir yararı yok  ne de olsa değil mi?

Hepiniz bir Clark Kent hepiniz bir Supermansiniz!

Bu gazla da adam olmazsanız daha da yapacak bir şey yok!

Henry Cavill’e ve hepinize sevgiyle…

Reklamlar